Öğün Sayısını Artırın

Hamilelik döneminde normal dönemlere göre daha fazla öğüne ihtiyaç duyarsınız. Hem bebeğiniz hem kendiniz için sağlıklı bir beslenme programına sahip olmanız bu dönemde genelde önerilen öğün sayısı 5’tir. Hamilelik sürecinde sık yemeli ve ihtiyacınız olan tüm karbonhidrat, yağ, protein ve vitaminleri yeterli miktarda tüketmelisiniz.

Yeterli Omega 3 Tüketin

Somon, sardalya, hamsi, soya fasulyesi, lahana gibi besinlerde yüksek miktarda bulunan omega 3 yağ asitleri beyin ve göz gelişimini destekleyerek hamilelik sürecinde anne bebek sağlığına katkı sağlar. Hamilelik sürecinde özellikle yüksek omega 3 yağ asitleri içeren balık türlerini beslenme programına eklemeli, farklı sebeplerden dolayı yeterli omega 3 tüketemediğimizi düşünüyorsak omega 3 takviyesi ile bebek gelişimini desteklemeliyiz. https://www.orzax.com/ üzerinden aradığınız tüm omega 3 takviyelerini bulabilir, bebeğiniz ve kendiniz için omega 3 takviyesi kullanabilirsiniz.

Vitaminsiz Kalmayın

Hamilelik döneminde yeterli miktarda vitamin tüketmeye özen gösterilmelidir. Turunçgiller, muz, elma gibi taze meyvelerden alabileceğiniz C vitamini sağlıklı bir beslenme programı için olmazsa olmazdır.

Kalsiyum Tüketimine Özen Gösterin

Bebeklerde kas ve kemik gelişimi için kalsiyum tüketimi çok önemlidir. Süt, peynir, yoğurt ve yeşil yapraklı sebzeler kalsiyum bakımından zengin gıdalardır ve hamilelikte düzenli olarak tüketilmesi anne bebek sağlığını olumlu etkileyecektir.

Hamilelikte Hangi Besinler Tüketilmemeli?

Hamilelik sürecinde çok yağlı ve yapay şeker bulunduran besinler tüketilmemelidir. Bunun dışında alkol ve sigara gibi hem bebek hem anne sağlığını tehdit edecek davranışlardan uzak durulmalı, düzenli ve sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir. Hamilelik sürecinde katkı maddesi içeren hazır paketli gıdalardan da kaçınmalı, bu tarz ambalajlı ürünler mümkün olduğunca tüketilmemelidir.

Hukuki Haber sitesinden Alınmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz